ספריות

  • Post Category:קבלו

אז זה המקום שבו אני חולקת טיפים בחינם לגבי כל מה שלמדתי בדרך.

הידעתם? על פי חוק אתם חייבים לשים שני עותקים של הספר שלכם בספריה הלאומית. עשו זאת. אל תהיו פורעי חוק כמוני… (סתם. אשים בהקדם)

עצם זה שנתתם להם ספר זה פתח לכך שהם יזמינו מכם אולי עותקים נוספים בהמשך.

אבל מה עם עושים עם שני העותקים הראשונים?

ספר אחד ישאר בספריה ואנשים יוכלו לקרוא בו שם אבל הוא לא יצא מהבניין.

ספר שני מועבר לארכיון המדינה ונשמר בתנאים אופטימליים של טמפרטורה ואור כך שישמר לאורך שנים. מי יודע אולי הוא גם מוגן מפני מתקפה איראנית ואם יום אחד כולנו נעלם מפה אז היצירה שלנו לפחות תשאר אחרינו. סתם. הומור דפוק. סליחה.

הספריה הלאומית נמצאת אגב באוניברסיטה העברית בגבעת רם. יש שם מחלקת "עותקי חובה" ושעות המסירה הם מ 9 עד 17 (אבל ודאו גם טלפונית כמובן).

ומה לגבי שאר הספריות?

ספריות לרוב קונות את הספרים שלהם בחנויות. זה עובד ככה שלכל ספרנית יש את החנות שבה היא קונה. כל ספר חדש שמגיע המוכרים שמים עותק אחד בצד בארגז ושומרים לספרנית שתבוא. הספרניות מגיעות לחנות ועוברות על כל הספרים המוצעים להן בארגז. את חלקם הם לוקחות ואת חלקם לא. אתם צריכים שהספר יהיה מרשים והטקסט בגב יהיה "מוכר", אתם צריכים שהספרניות ישמעו על הספר שלכם בתקשורת (אם תצליחו), אתם צריכים שקוראים יבקשו את הספר שלכם בספריה.

בספריות מתקיימות גם הרצאות כך שהגעה לספרניות יכולה לפתוח פתח גם לזה.

נסו להגיע לספרניות בכל דרך שתוכלו. דעו שספרניות גם מדברות זו עם זו וממליצות זו לזו. שמעתי על לא מעט קבוצות ווטסאפ של ספרניות אז אם תצליחו לחדור לשם זה יהיה מעולה.

ספריות אגב משלמות תגמולים על הספרים שמושאלים אצלן כך שזה עוד משהו קטן שכדאי לדעת.

סגירת תפריט